ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Telema toodete ja teenuste uudised

Trüki

Telema IT-taristu vastab ISO 27001 nõuetele

Oktoobris 2016 koliti Telema IT süsteemi riistvara uude Telia poolt hallatavasse serveriruumi, mis vastab ISO 27001 standardile. ISO 27001 standard tagab EDI taristule kõrgeima võimaliku infoturbe ja töökindluse. Standard reguleerib laiaulatuslikult turvalisuse mitmeid aspekte, alates serveriruumi füüsilisest ligipääsetavusest kuni tagavaraplaanini pikaaegse voolukatkestuse korral.

Riistvara kolimisel osalesid Telema, Telia ja Proacti spetsialistid. Proact on Telema uus tehnoloogiapartner. Euroopa suurimaid sõltumatuid andmekeskuste ning pilveteenuste pakkujaid Proact tarnis Telemale uue taristuplatvormi ning pakub ka haldus- ja tugiteenuseid. Uue IT-taristu toel saab Telema pakkuda jätkuvalt kvaliteetset teenust, kasvatada kliendibaasi ning kiirendada äri arengut.

Tagasi sisukorda


Iseteenindus Telema Portaalis = kiirem EDI võrgustiku kasv

2016. aasta lõpus kasutavad enam kui pooled ettevõtted Telema võrgustikus uute partnerite ühendamiseks Telema Portaali iseteenindust. Kas ka sina kuulud nende “edasijõudnud” kasutajate hulka?

Kui kasutaja soovib lisada kolleegi või tuttavat oma võrgustikku portaalis LinkedIn, siis ei saada ta LinkedIn kasutajatoele sellekohast meili. Selle asemel sirvib ta soovitatud kontaktide profiile ja sobiva leidmisel vajutab nupule “Ühenda”. Sama saab nüüd teha ka Telema Portaalis - asjad sujuvad kiiremini ja hõlpsamini kui helistades või meilitsi.

Peakasutajad ja partnerühenduste loomise õigusega kasutajad saavad uusi partnereid lisada väga mugavalt nii:
  1. Sisene Telema Portaali
  2. Vali menüüst “Partnerid”
  3. Leia valikust sobiv partner
  4. Sisesta partneri kood, vajuta “Seo” ja ongi tehtud!

55% ettevõtetest loovad partnerühendusi Telema võrgustikus just niimoodi. Tagasiside iseteenindusele on olnud väga positiivne, proovi ka!


Tagasi sisukorda


Ökojäätis, eksootilised vürtsid ja nisuvaba leib - EDI võib alustada veebist

2016. aastal liitus Telema EDI võrgustikuga Balti riikides üle 50 uue tarnija. Liitujate seas olid näiteks ka ökojäätise tootjad LaMuu Eestis ja Marybella Lätis, eksootiliste toiduainete maaletooja Umami ja nisuvaba väikepagar Priileib. Nende ettevõtete jaoks on elektrooniline andmevahetus võti pääsemaks jaekettide riiulitele.

Vahel juhtub, et väiksemad ettevõtted ei kasuta äri algusfaasis spetsiaalseid majandustarkvarasid, kuid nende kliendid, suured jaemüüjad, eelistavad tellimusi saata ja arveid vastu võtta elektroonselt. Lahenduse pakub sellisel juhul veebipõhine EDI teenus (Telema Websupplier), millega on lihtne alustada. Äri edenedes ja dokumendimahu kasvades saab veebipõhise teenuse hõlpsasti välja vahetada liidestatud lahenduse Telema EDIsupplieri vastu. Nii läks ka LaMuu ja Umamiga, kes alustasid veebis, kuid liikusid aasta jooksul integreeritud EDI teenustele.

Kui kaalute veebipõhise teenuse muutmist veelgi efektiivsemaks EDISupplier teenuseks, võtke ühendust Telema EDI tootejuhi Erkki Muugaga.


Tagasi sisukorda