ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

13. detsember 2017
13.12.2017 Telema ja Fiteki koostöö Lätis annab tõuke lõunanaabrite e-arveldusele
E-arvete operaatorid Telema ja Fitek sõlmisid Lätis rändluslepingu, mis ühendab nende Läti kliendid ühisesse arveldusvõrgustikku. Kui enne said omavahel e-arveid vahetada vaid ettevõtted, kes kasutasid sama operaatorit, siis värske rändluslepe eemaldab selle takistuse. Sarnane koostöö toimib Telema ja Fiteki vahel Eestis juba ligi neli aastat.
„Fitek Latvia on e-arvelduse teenuse pakkuja Lätis, kelle klientideks on paljud suurettevõtted nagu telekomid, pangad ja kindlustusettevõtted. Telema kliendid saavad edaspidi Fiteki kaudu väljastatavad e-arved otse oma raamatupidamisprogrammi ning hoiavad sellega kokku nii raha kui aega,“ ütles Telema tegevjuht Hele Hammer. „Loomulikult on võit kahepoolne, sest ka Fiteki kliendid saavad edaspidi Telema klientide poolt väljastatud e-arved otse ja automaatselt,“ lisas Hammer.

Fitek Läti juhi Edgars Strazdsi sõnul on Fiteki ja Telema klientidel läbi uue rändlusvõrgustiku ligipääs tuhandetele äripartneritele: „Meie kliendid ei pea selleks täiendavaid lepinguid allkirjastama, et rändlusleppest kasu saada, seejuures jäävad teenustasud samaks,“ selgitas Strazds.

Fiteki ja Telema partnerluslepe on eriti märkimisväärne kui vaadata sellele EU-perspektiivist. Pikkade läbirääkimiste tulemusena on Brüsselis lõpuks jõutud kokkuleppele ühtsete standardite ja nõuete osas, mille alusel e-arveldus EU-üleseks muutub ning juba järgmise aasta oktoobri lõpust peaksid kõik EU hankijad aktsepteerima e-arveid. Telema ja Fiteki strateegiline koostöö võimaldab mõlema klientidel võita EU regulatsioonist, sest neile on koheselt tagatud ligipääs EU-ülesele e-arveldusele.

Telema partnersuhete juht Vivian Maripuu ning Fiteki tegevjuht ja juhatuse liige Edgars Strazds

Telema AS