ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

28. veebruar 2013
27.02.2013 Uuendused ja parendused Telema teenusveebis

Telemal on hea meel teavitada oma kliente järjekordsetest teenusveebi  uuendustest ja parendustest, mis muudavad igapäevatöö veelgi mugavamaks.

Telema veebipõhiseid teenuseid kasutavatele klientidele saadetud uudiskirja teemad olid:


Parem ülevaade vastuvõetud dokumentide töötlemisest

Saadud dokumentide nimekiri täienes erinevat tooni taustade ja värviliste ikoonidega, mis märgivad vastuvõetud dokumendi staatust ja töötlusjärku:

 • kollane taust – tähistab  uut, vaatamata/avamata dokumenti
 • hall dokumendi ikoon – näitab, et vastuvõetud dokumendi pealt ei ole veel saatelehte või arvet koostatud. Ikoonil klikates alustatakse saatelehe/arve koostamist.
 • kollane dokumendi ikoon – märgib, et dokumendi põhjal alustatud saatelehe/arve koostamine jäi pooleli ning on salvestatud mustandiks. Ikoonil klikkamine suunab otse poolelijäänud dokumendi koostamise vaatesse.
 • roheline dokumendi ikoon – teavitab, et dokumendi põhjal koostatud saateleht või arve on partnerile saadetud. Ikoonil klikates saab vaadata saadetud dokumenti.


Uuendus dokumentide nummerdamisel

Võttes arvesse kasutajate tagasisidet, lõi Telema täiendava võimaluse sisestada uue dokumendi numbri käsitsi. Kasutajad saavad nüüd valida kahe lahenduse vahel:

 • Automaatne nummerdamine – unikaalne dokumendi number koostatakse Telema poolt automaatselt – vaikimisi seadistus.
 • Manuaalne numbri sisestamine – dokumendi numbri väli on tühi ning kasutajad saavad sisestada oma majandustarkvaras loodud arve/saatelehe numbri, või ükskõik millise muu numbri.
 • Kui teie ettevõte soovib kasutada manuaalset nummerdust, palun saatke Telemale vastav päring teenusveebist.

 

 

4-dokumendi tarnet toetav, täiendatud funktsionaalsusega veebirakendus

Mitmed suured jaeketid on muutmas oma tarnekorraldust 2-dokumendi tarnelt 4-dokumendi tarnele. Kuigi jaekettide nõudmised dokumentide formaadi osas on erinevad, on Telema oma 4-dokumendi veebilahenduses nende kõigiga arvestanud. Telema teenusveeb toetab  nii Selveri, Bauhofi kui ka Rimi 4-dokumendi tarneprotsesse.

Uuendusena on lisandunud võimalus koostada saatelehte tellimuse põhjal – see on vajalik Bauhofi, aga peatselt ka Rimi tarnijatele. Samuti on muudetud lihtsamaks vastuvõtukinnituse põhjal arve koostamist.


Koondsaatelehe koostamine Selveri jaotuskeskusele on nüüd lihtsam

Kõigil, kes kasutavad toodet Telema PDM (Telema Product Data Management), st saadavad Telema kaudu toote- ja hinnainfot, on võimalus koostada koondsaatelehte oma tooteandmete põhjal.

Nüüd ei pea enam sisestama tooteandmeid saatelehele käsitsi. Tooteid saab valida olemasolevast valikust ning lisama peab vaid soovitud koguse. Funktsionaalsuse kasutamise kohta saab täpsemalt lugeda teenusveebis olevast kasutusjuhendist.

 

Rimi 4-dokumendi tarneprotsessi toetav veebilahendus on valmis

Rimi on üks suurtest jaekettidest, kes juurutab 4-dokumendi tarneprotsessi. Senise kahe dokumendi (tellimus ja arve) asemel hakkab nüüd ühe ostu-müügi tehinguga liikuma neli dokumenti: tellimus, saateleht, vastuvõtukinnitus ja arve.

Uus 4-dokumendi tarneprotsess näeb kokkuvõtvalt välja järgmine:

 1. Rimi saadab tellimuse.
 2. Tarnija moodustab  saadud tellimuse põhjal saatelehe, kus märgib ära tooted ja kogused, mis reaalselt tarnitakse. Saateleht edastatakse nii elektroonselt kui pannakse ka kaubaga kaasa.
 3. Kauba vastuvõtul kontrollib Rimi saabunud kauba üle ning väljastab elektroonse vastuvõtukinnituse, mis kinnitab saadud ja aktsepteeritud kaubad ning kogused.
 4. Tarnija on kohustatud koostama arve vastuvõtukinnituse alusel.


Meil on hea meel teatada, et Telema on välja arendanud Rimi nõudmistele vastava, laiendatud funksionaalsusega WebSupplier 4DOC veebilahenduse. Uue 4-dokumendi funktsionaalsuse kasutamiseks on vaja uuendada täna kasutatavat tootepaketti ning muuta Telema teenuslepingut. Huvi korral palume saata vastava päringu Telema teenusveebist või võtta meiega ühendust telefonil +372 6510650. Jagame hea meelega täpsemat infot ning aitame valida sobivaima lahenduse.

Telema AS