ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

13. september 2013
13.09.2013 Telema MMT Äripäeva väljaandes Logistika
Augustikuine Äripäeva Logistikaleht avaldas artikli Telema MMT lahendusest, mis võitis žürii ja publiku poolehoiu konkursil "Logistikategu 2001". Leht kirjeldab kolmel küljel, mida toonane võit Telemale tähendas ning kuidas on ajaga kaasas käinud Telema MMT. Loe artiklit!

 

Konkursi võit aitab toodet müüa

Mariliis Pinn
Logistika toimetaja


22.11.2002 teatas pressiteade uhkelt, et konkursil “Logistikategu 2001” võitis Telema MMT nii suure auhinna kui ka publiku lemmiku tiitli. Edu konkursil on siiani oluline müügiargument.

 

Telema Group AS osales esimest korda korraldatud konkursil Telema MMT (Mobiilse Müügimehe Töökoha) teenusega, mida kasutasid juba toona paljud Eesti müügiorganisatsioonid.

 

Telema nõukogu esimehe Toomas Veersoo sõnul oli 2001. aastal EDI Eestis alles lapsekingades. “Olid küll esimesed innovatiivsed kasutajad, aga EDI tellimused moodustasid väga väikese osa tarnijate vastu võetud tellimustest,” rääkis ta. Aga automatiseerimise kogemus oli Veersool olemas ja tarnijad hakkasid otsima lahendust, kuidas lihtsustada lao ja müügimeeste tööd. “Natukene varem oli Compaq välja tulnud oma esimese pihuarvutiga, milleks oli iPaq. See oli Microsoft Pocet PC operatsioonisüsteemina tore ja värvilise ekraaniga pihuarvuti,” rääkis Veersoo. “Sel oli olemas infrapunaliides, mille abil sai teda suhtlema panna telefoniga. Sel ajal ei olnud mobiilivõrkudes pakettandmeside teenust veel avatud. Praegu laialdaselt kasu tatav Bluetooth oli tõeline tulevikutehnoloogia, mis polnud veel laia kasutusse jõudnud.”

 

Uus lahendus sai kohe populaarseks. Tarnijate nõudmisel alustas Telema lahenduse välja nuputamist ja leidis alltöövõtja, kes idee teoks tegi. Sündinud oli uus teenus, mis sai kohe väga populaarseks, kuna lahendas kauba müüjate jaoks olulise kitsaskoha. “Praktiline kasutus näitas, et müügiesindaja võitis iga päev kuni kaks tundi tööaega. La- dusamaks muutus ladude töö ja tellimused ei kuhjunud päeva lõpus. Oluliselt vähenes vigade arv,” rääkis Veersoo. “Ja mis kõige rohkem ettevõtete juhte rõõmustas, oli see, et tekkis ülevaade müügiorganisatsiooni toimetamistest tööpäeva sees.”

 

Võit andis eneseusku ja tõi konkurente.

Telema tootejuht Sven Uustalu meenutab, et Telema MMT teenus toona oli väga tähtsal kohal ja märgilise tähendusega revolutsiooniline ning innovaatiline lahendus, mis aitas palju suuremale ja laiemale ideele EDI liiklusest teed rajada. “Telema MMT teenus aitas ühte osa kaubanduse tarnijate müügiprotsessist automatiseerida, palju efektiivsemaks muuta ning seeläbi väga palju aega ja raha kokku hoida. Sellega lõi usalduse IT-lahenduste mõjust ja usu, et EDI aitab tarneahela protsesse veelgi optimeerida,” selgitas ta.

 

Logistikateo võit aitas teenuse turundamise ja müügi mõttes asjale väga tugevalt kaasa.
“See oli meile suureks tunnustuseks ja märgiks, et teeme õiget asja,” rääkis Uustalu. “Loomulikult aitas see kaasa ka konkurentide tekkimisele, mis viitab tolleaegsetele turuvõimalustele.” Teenust arendatakse edasi. Ajapikku on Telema MMT teenusest saanud üks osa ettevõtte põhiärist. Tehnika ja tehnoloogia arenedes on Telema MMT teenust edasi arendanud. “Otsa on saanud PDA-de aeg ning peale tulnud uue põlvkonna nutiseadmed,” tutvustas Uustalu arenguid. “Umbes kaks aastat tagasi hakkasime arendama lahendust Androidi nutiseadmetele. Tänaseks kasutavad seda kõik meie kliendid ning PDAde ja vana Windowsi põhine lahendus on ajaloo hõlma vajunud.”

 

Uuel platvormil on ka uued võimalused. Nii piisab müügimehele sisuliselt ainult nutitelefonist selleks, et kogu oma töö ära teha – telefon, kalender, märkmik, fotokaamera, GPS, tuhanded rakendused, sh Telema MMT – kõik mugavalt ühes seadmes ja alati kaasas. “Muutunud on müügiesindajate roll – peamiseks ülesandeks ei ole enam pelgalt tellimuste korjamine, vaid pigem info kogumine, sortimendinõuete ja kauba saadavuse kontroll jne. Neid tegevusi meie lahendus toetab. Käime käsikäes oma klientide vajaduste, nõuetega, mõeldes pidevalt, kuidas kasutajate elu lihtsamaks ja mugavamaks teha (pöörame tähelepanu isegi sellistele pisiasjadele nagu nimekirjade ridade kõrgused, et oleks mugav valikuid teha),” rääkis Uustalu.

 

Senimaani kasutame MMT eduloos kuldset pitserit “Aasta logistikategu 2001” ja see endiselt sobib müügiargumendiks! Nii et meile oli see konkurss ja selle võit küll oluline!

Telema tegevjuht Hele Hammer

 

Tasub teada

Aasta logistikategu: eksperdid valivad parima

OSALEMINE: Aasta logistikateo konkursi kutse saadetakse Eesti logistikaspetsialistidele, -juhtidele ja logistika eest vastutavatele tegev-, finants- ning IT-juhtidele. Palutakse vastata küsimusele, milline oli eelneval aastal nende ettevõttes läbi viidud logistiline parendus, mis kasvatas kliendirahulolu, optimiseeris tegevust ja aitas säästa kulusid.

HINDAMINE: Korraldajate kokku kutsutud žürii otsustab kõigepealt 10 finalisti ning nende tööd saadetakse logistikaspetsialistile hindamiseks, misläbi selguvad konkursi võitjad.

 

Augustikuu Logistikas avaldatud artikli PDF on leitav SIIT

Telema AS