Telema koolitab Riia Tehnikaülikooli tudengeid

EDI, Uudised

Telema koolitab Riia Tehnikaülikooli tudengeid

2020. aasta märtsis jagas Telema Lätis Riia Tehnikaülikooli ettevõtluse ja ärijuhtimise üliõpilastele teadmisi äriprotsesside automatiseerimise ja info liikumise kohta tarneahelas.

 

Telema Läti direktor Alda Bražune, müügidirektor Valdis Zitars ja IT-projektijuht Ivars Krafts viisid Riia Tehnikaülikoolis läbi kolm loengusessiooni. Üliõpilased said nende käigus teda, kuidas elektrooniline andmevahetus ja erinevate tarkvarasüsteemide liidestamine aitab tarneahelat optimeerida.

Tudengid said kinnitust tõdemusele, et mahukaks andmetöötluseks sobivad inimestega võrreldes hoopis paremini arvutid, sest need ei tee vigu, säästavad aega, on täpsed ja muudavad seetõttu tööprotsessid efektiivsemaks. Automatiseeritud protsessid tagavad selle, et andmed on alati ajakohased ning teenused toimivad ööpäevaringselt. Inimesed saavad aga keskenduda hoopis keerukamatele ülesannetele või ärisuhete loomisele ja kasvu planeerimisele. Ja mis kõige tähtsam – automatiseerimine, sh EDI lahendused, vähendab kulusid.

Isegi kui tulevased äri- ja keskastme juhid ei ole ise elektroonilise andmevahetuse igapäevased kasutajad, on nad kindlasti otsustajate seas.  Automatiseerimisvõimaluste mõistmine võimaldab neil teha pikaajalisi strateegilisi otsuseid, mis loovad nende ettevõtetele konkurentsieeliseid.

Telema panustab pidevalt turu ja tulevaste juhtide harimisse koostöös mitmete kõrgkoolidega Eestis, Leedus ja nüüd ka Lätis.

 

Riia Tehnikaülikool on Baltikumi suurim teaduspõhine ülikool, mis loodi 1862. aastal. Koolis õpib üle 15 000 üliõpilase, kes saavad valida enam kui 560 püsikursusega 137 akadeemilise ja erialase õppeprogrammi vahel. Ettevõtluse ja ärijuhtimise tudengid õpivad inseneriteaduse ökonoomika- ja juhtimisteaduskonnas.