Bolt Market kasvab koos Telema EDI-ga

E-arveldus, Uudised

Bolt Market kasvab koos Telema EDI-ga

Bolt, Euroopa 2020. aasta kuumim ükssarvik, on üle Euroopa tuntud nimi. Alustades taksoteenusest, laienedes auto rendi, elektritõukerataste ja toidukulleriteni. Kuid see pole veel kõik. Järgmiseks eesmärgiks on pakkuda konkurentsi ka turu suurimatele supermarketitele. 

2021. aasta septembris avas Bolt oma pilootprojekti käigus uued laopoed Eestis. Pakkudes oma valikus üle 1500 toote ja vaid 15-minutilist kohaletoimetust lõid nad laineid juba turule tulles. Sama aasta oktoobri lõpuks oli Bolt Market avanud 5 poodi Tallinnas, ühe Tartus ning esimesed laopoed on juba avatud nii Riias, kui ka Vilniuses.

 

Järgmine peatus Euroopa, aga kuidas?

Järgneva paari kuu jooksul plaanib Bolt sama teenuse turule tuua veel 10 riigis. Kuidas aga plaanib Bolt kõiki neid tellimusi ja arveid hallata? Võtmesõnaks siin on automatiseerimine.

Alates 2017. aastast on Bolt kasutanud elektroonilist arvete kinnitamise ja kulude jaotamise teenust – Telema eFlow. Bolt Marketi puhul jätkatakse küll eFlow kasutust, kuid tarnijatega arvete ja tellimuste vahetamiseks tuleb abiks ka Telema EDI Buyer.

 

Miks valis Bolt just Telema EDI?

Telema EDI Buyer teenust kasutades ei teki andmete sisestamisel hooletusvigu ning dokumendid liiguvad automaatselt. Nii aitab EDI säästa nii aega, kui ka ettevõtte ressursse. Oktoobris on Bolt oma partneritega vahetanud üle 5000 EDI dokumendi. Pannes selle arvu perspektiivi, kõikide nende arvete läbi töötlemiseks peaks 3 inimest töötama 8 tundi päevas terve ühe kuu. Tänu EDI Buyer teenusele tehakse sama töö mitmeid kordi kiiremini ning töötajad saavad tähelepanu suunata olulisematele ülesannetele.

Telema EDI võrgustikus on võimalik elektrooniliselt andmeid vahetada ligi 5000 müügipunktiga ning 1300 tarnijaga Baltikumis. Bolt Marketi tarnijate hulka kuuluvad näiteks Bambona, Atria, Valio, Leibur, Eesti Pagar, Tere, Maag Grupp, Saku Õlletehas, HKScan, Estover, Saarionen, Premia, Orkla ja paljud teised.

Loe rohkem Telema e-arveldusest