Partnerite kaasamise parim praktika: nipp #1

E-arveldus, EDI, Partnerite kaasamine

Partnerite kaasamise parim praktika: nipp #1

Kasutate EDI ja/või e-arvete lahendust, kuid pole kindel, kas olete e-andmevahetuse võimalused enda ettevõtte heaks maksimaalselt hästi tööle pannud? Paljudes ettevõtetes mõistetakse alles mõnda aega pärast EDI projekti alustamist, et selle õnnestumise alus on partnerite kaasamine. Mis on ka igati loogiline: mida rohkem paber- ja pdf-arveid e-dokumentidega asendatakse, seda vähem on ju ettevõttes käsitööd. Samas ei pruugi partnerid olla just väga agarad muudatuste suhtes. Tarnijate ja ostjate kaasamine on elektroonse andmevahetuse projektis omaette protsess.

Hea uudis on see, et oleme maailma parima praktika varal kokku pannud mõned kaasamise näpunäited. Usume, et need on abiks kõigile, kel see protsess käsil või plaanis on. Jagame nõuandeid oma blogis ka teiega.

 

Nipp #1: Kindel kuupäev ja selge kommunikatsioon

Andke oma äripartneritele teada, et olete alustanud üleminekut elektroonilisele andmevahetusele. Pange paika konkreetne, kuid partnerite jaoks realistlik tähtaeg, millest alates vahetate ainult e-dokumente. Selle määramisel tasub meeles pidada, et vajaliku ühenduse loomine võib partneritel aega võtta. Isegi kui ollakse juba elektroonsete dokumentidega sina peal. Rääkimata nendest partneritest, kelle jaoks e-andmevahetusele üleminek tähendab uue tehnilise lahenduse juurutamist.

Teisest küljest on aga praktika näidanud, et nagu projektide puhul ikka, siis ka EDI juurutamisel lööb välja n-ö tudengisündroom: isegi aegsasti ette teada tähtaja puhul alustatakse tegutsemist viimasel minutil. Niisiis ei maksa üleminekuaja suhtes ka liiga paindlik olla.

 

Selleks, et kaasamine sujuks, oleme koostanud näidiskirjad, mida partneritele saata:

Kirjad ostjalt tarnijatele
Kirjad tarnijalt ostjatele

Hoia meie blogil silma peal, et saada ka edaspidi väärtuslikke nõuandeid äripartnerite kaasamiseks!