Saate arveid Soomest? Telema kaudu jõuavad kõik arved teieni e-arvetena!

E-arveldus, EDI, Uudised

Saate arveid Soomest? Telema kaudu jõuavad kõik arved teieni e-arvetena!

Alates 2020. aasta veebruarist vahendab Telema Soome ettevõtete e-arveid. Soomes tegutseb üle 30 e-arvelduse ja EDI operaatori ning rändluslepingute sõlmimine kõigiga oleks aeganõudev. Seetõttu otsustas Telema teha koostööd Tietoga. Olles Soome suurimaid operaatoreid, saab Tieto koguda arveid kõigi teie Soomes tegutsevate partnerite käest ning edastada need Telema süsteemi.

Esimene klient, kes seda mugavat teenust kasutab, on PRFoods gruppi kuuluv Soome kalatootja Heimon Kala. Heimon Kala finantsdirektor Maarja Kens kommenteerib: “Enamikus PRFoodsi ettevõtetes kasutame kulude jaotamiseks ja arvete kinnitamiseks Telema eFlow-d. Ehkki eFlow võimaldab menetleda arveid nii PDF-failina kui ka e-arvetena, eelistame loomulikult e-arveid. Nii on protsess kiirem, vigu on vähem ja e-arved võimaldavad meil kasutada reapõhiseid automaatse kodeerimise reegleid”.

Pr Kens selgitab, et e-arveid nõutakse peamiselt vajadusest ühtlustada protsesse kogu PRFoodsi grupis. “E-arved on nii Eestis kui ka Soomes laialt levinud, nii et nende saamine Telema eFlow kaudu meie MS NAV-i tarkvarasse oli meie jaoks loogiline nõue”.

Süsteem on üles seatud nii, et Heimon Kala ei pruugi teada, millist e-arve operaatorit tarnijad kasutavad. Nad lihtsalt teavitavad tarnijaid oma e-arve aadressist (koosneb ettevõtte registrikoodist ja operaatori koodist) ja paluvad saata arved edaspidi e-arvetena. Lisaks ei pea Heimon Kala muretsema ka sellepärast, millist e-arve vormingut tema tarnijad kasutavad. Telema tagab, et arved jõuavad Heimon Kalani kokkulepitud ja sobivas vormingus.

Kui soovite ka oma Soome ostuarveid saada e-arvetena, võtke ühendust meie müügimeeskonnaga.

 

PS. Oma piiritagustelt kaubanduspartneritelt on võimalik saada EDI arvetena ka kaubaarveid. Telemal on rändluslepingud enam kui 15 EDI operaatoriga kümnes erinevas riigis.