Telema liidestus SimplBooks’iga teeb väikeettevõtetele tellimuste haldamise lihtsamaks

EDI, Uudised

Telema liidestus SimplBooks’iga teeb väikeettevõtetele tellimuste haldamise lihtsamaks

EDI operaatoreid on ajalooliselt peetud suurfirmadele ja suurte kaubanduskettidele lahenduste pakkujaks. SimplBooks raamatupidamistarkvara on seda muutmas ja toob automaatika ja mugavuse ka väikeettevõteteni. Nimelt pakub SimplBooks juba 2020. aastast oma klientidele võimalust kasutada Telema liidestust, millega on toetatud Telema EDISupplier ja Telema eFlow lahendused. Seejuures toetab EDISupplier lahendus nii 2DOC kui ka 4DOC süsteemi, millest pikemalt veidi hiljem. 

Liidestus on mõeldud eelkõige väiketootjatele ja edasimüüjatele, kes soovivad oma kaupu tarnida suurematele kaubanduskettidele Eestis. Juhtivad kaubandusketid liiguvad üha enam elektrooniliste kanalite peale nii kulude optimeerimise eesmärgil kui ka dokumentide töötlemisel tekkivate vigade vähendamiseks. Aktiveerides Telema liidestuse SimplBooksis, saavad kulusid optimeerida  nüüd ka väikeettevõtted. 

 

Mida Telema ja SimplBooksi vaheline liides täpsemalt võimaldab? 

Liidestus võimaldab SimplBooksi kasutaval ettevõttel ühe nupuvajutusega asuda käsitlema Telema süsteemi kaudu sisse tulnud  müügitellimusi. Müügitellimuste salvestamisel toimuvad automaatsed kontrollid toodete osas ning süsteem annab märku, kui mõne tellimusega peaks probleeme olema – näiteks kui tellitud on tooteid, mida tarnijal ei olegi. 

Kui  ostja ja müüja  on kokku leppinud 4DOC lahenduse kasutamises, siis on võimalik lisaks tellimustele ja arvetele vahetada ka saatelehti ning vastuvõtukinnitusi.

 

Mis on 2DOC ja 4DOC lahenduste erinevused? 

Osapooled (ostja ja müüja) peavad omavahel kokku leppima, kumba lahendust nad kasutada soovivad. 

  • 2DOC tähendab veidi lihtsustatud süsteemi ehk tellija saadab läbi Telema süsteemi tarnijale tellimused ja tarnija koostab tellimuste põhjal tellijale arved ning saadab need  läbi Telema tellijale. 
  • 4DOC puhul lisanduvad tellimuste ja müügiarvete vahele veel saatelehed ja vastuvõtukinnitused. Tellimuse kätte saanud, koostab tarnija saatelehe ning paneb kauba teele. Ostja kinnitab kauba kättesaamise (mis tooted ja mis koguses laekusid) vastuvõtukinnituse dokumendiga. Selle põhjal koostab tarnija viimase sammuna müügiarve. 

Kokkuvõttes on EDI ehk elektroonilise andmevahetuse  kasutamine üks lisavõimalus enda ettevõtte tarneahela infovahetust elektrooniliseks ja veakindlamaks muuta. Dokumentide vahetus osapoolte vahel on usaldusväärsem ja automaatsem. Jääb ära e-kirjade saatmine ning erinevat tüüpi manustega mässamine – alla ja üles laadimine jne. SimplBooks igatahes soovitab!

 

Autor: SimplBooks tegevjuht Jaanus Reismaa