Telema saab aidata ESG-ga

E-arveldus, Uudised

Telema saab aidata ESG-ga

ESG temaatika ei ole vaid puude säästmine. Kuigi üleminek paber- ja PDF-arvetelt e-arvetele aitab ka loodust hoida (vt “Kui mitu puud säästis teie ettevõte?“), pole see infovahetuse automatiseerimse ainus positiivne mõju. ESG hõlmab lisaks mõtetu manuaalse töö raiskamise vähendamist. Just siin saab Telema aidata kõiki oma kliente. Automatiseerides andmete liikumise ostu-, müügi- ja raamatupidamisprotsessides, kõrvaldame rumala töö ja muudame ettevõtteid tõhusamaks.

 

ESG lahti seletatud: rohkem kui lihtsalt tähed

ESG on lühend inglisekeelsetest sõnadest environmental, social and corporate governance ja eesti keelde tõlgituna tähendab see jätkusuutlikku ja vastutustundlikku lähenemist äri majandamisele keskkonna-, sotsiaal- ja ühingujuhtimise aspektidest lähtudes.

Keskkonna mõju (E): keskendub ettevõtte ökoloogilistele tavadele, energiatõhususele, jäätmete käitlemisele ja üldisele keskkonnamõjule.

Sotsiaalne mõju (S): hindab suhteid töötajate, tarnijate, klientide ja kogukonnaga, sealhulgas tööpraktikaid, mitmekesisust, kaasamist ja kogukonna kaasamist.

Ühingujuhtimine (G): hindab juhtimist, sisekontrolle ja struktuure, uurides juhatuse koosseisu, juhtkonna tasusid ja finantsläbipaistvust.

 

28.11.2023 korraldas Telema koostöös Eesti Rahandusministeeriumiga informatiivse seminari “ESG ja e-arved – kellele, millal ja kuidas?”. Seminari teemad:

  • Mis on ESG?
  • Millal ja kellele muutub säästliku aruandluse esitamine kohustuslikuks?
  • E-arvelduse suundumused Eestis ja Euroopas
  • Kuidas AP automatiseerimine ja e-arved aitavad säästlikkust edendada

Kui soovite veebiseminari salvestust vaadata, palun esitage päring meie veebivormide kaudu. Märkus: Seminar toimus eesti keeles. 

 

ESG on midagi enamat kui keskkonna kaitse – see on ka meie töö tegemine nutikamaks ja efektiivsemaks ning ettevõtjate vastutuse suurendamine meie planeedi suhtes. Üleminek paber- ja PDF-dokumentidelt e-arvetele või EDI-le on õige samm, ja Telema aitab seda oma klientidele lihtsaks teha.

 

EDI roll ESG eesmärkide saavutamisel

Edukas digitaalsele andmevahetusele üleminek eeldab õige tehnoloogia valikut, ja siin on Telema esirinnas. Oleme juhtiv EDI lahenduste pakkuja, kes aitab teid teie andmete automatiseerimise teekonnal. Katame kõike alates elektroonilisest arveldusest kuni ostuarvete menetlusprotsessi automatiseerimiseni. Sel viisil saab EDI aidata ettevõtetel jätkusuutlikkust suurendada.

  • (E) Keskkonnamõju vähendamine – EDI vähendab paberi ka PDF-põhiseid tehinguid, lihtsustab protsesse ja vähendab märkimisväärselt paberi tarbimist rohelisema ärikeskkonna nimel.
  • (S) Sotsiaalse vastutuse parandamine – Automaatika EDI kaudu suurendab efektiivsust, võimaldades töötajatel keskenduda kõrgema väärtusega ülesannetele, soodustades positiivset töökeskkonda, mis on kooskõlas sotsiaalse vastutuse eesmärkidega. EDI hõlbustab ka sujuvamat suhtlust tarnijate ja klientidega, soodustades õiglasi ja eetilisi äripõhimõtteid ning aitab ettevõttel oma sotsiaalse vastutuse edendamiseks usalduslikke suhteid luua.
  • (G) Valitsemise ja läbipaistvuse suurendamine – EDI süsteemid pakuvad struktureeritud lähenemist andmevahetusele, tagades finantsaruandluses järjepidevuse ja täpsuse, suurendades läbipaistvust ja läbi selle toetades häid juhtimistavasid.

 

Kokkuvõte: ESG säästliku homse nimel

Maailmas, mis üha enam muretseb ettevõtete mõju pärast planeedile, toimib ESG vastutustundlike äritavade juhendina. EDI omaksvõtmine mitte ainult ei lihtsusta ettevõtte protsesse, vaid aitab oluliselt kaasa ka ESG eesmärkide saavutamisele. See on võit-võit olukord – suurendades efektiivsust, ehitame samal ajal jätkusuutlikumat tulevikku kõigi jaoks.

 

Telemal aitab teil veelgi kestlikumaks muuta

Telema, juhtiv EDI teenuste pakkuja, võimaldab ettevõtetel alustada andmete automatiseerimise teekonnaga. Üleminek paberil või e-kirjadel baseeruvast andmevahetusest EDI-le ei ole ainult rohelisemaks muutumine; see on ka efektiivsuse suurendamine, kulude vähendamine ja muutumine keskkonnasõbralikumaks. Võtke meiega ühendust ja me anname teile nõu, millised andmevahetusprotsessid saaksime koos automatiseerida!

  • (kohustuslik)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.