Eesti suurim EDI operaator Telema vahetab tegevjuhti

Uudised

Alates 1. septembrist 2019 on Telemal uus tegevjuht Gristel Tali. Praegune juht Hele Hammer annab üle ettevõtte operatiivse juhtimise ning jätkab edaspidi Telema juhatuse esimehena. Lisaks jääb tema vastutusele üldine äriarendus ja strateegia.

 

Hele Hammer on tegutsenud Telemas üle 19. aasta ning tema juhtimise all on ettevõte kasvanud Baltikumi suurimaks EDI ja e-arvete operaatoriks. Hele on Telema käekäigu eest hoolitsenud selle loomisest saadik, töötades alguses finantsjuhina ja hiljem tegevjuhina. Hele Hammer kommenteerib põgusalt oma otsust: “Tulin 2009. aastal Amservist tagasi Telemasse ajutiseks tegevjuhiks kuniks leiame uue. Mõned ajutised asjad kestavad kaua ja nii juhtuski, et alles rohkem kui 10 aasta pärast saan teatepulga üle anda.”

Uus Telema juht Gristel Tali müüs selle aasta juunis koos abikaasaga loodud käsitööõllesid tootva Lehe Pruulikoja. Oma varasema karjääri jooksul on ta töötanud juhtivatel positsioonidel BCD Iterases, Columbus IT Partner Estonias kui ka Eesti Energias. Gristel sõnab: “ Mul on hea meel Hele ja Telema tiimiga koostööd alustada. Minu eesmärk on kasvatada Telema äri, hoida olemasolevaid kliente ning aidata nende äriprotsesside efektiivsusele kaasa. Tänu oma varasemale tegevusele majandustarkvara vallas olen elanud kaasa Telema teenuste arengule ja kättesaadavuse kasvule. Müües jaekettidele käsitööõllesid sattusin ise ka Telema kliendi rolli ning olin teenusega väga rahul. Hindan väga kõrgelt Telemas siiani tehtud tööd.” 

Hele Hammeri ja Gristel Tali koostöö on olnud pikaaegne. Otsus kutsuda Gristel ettevõtte meeskonda käis kiirelt. “Helistasin Gristelile kohe, kui lugesin Äripäevast Lehe Pruulikoja müügist. Kutsusin Gristelit esimest korda Telemasse juba 2010. aastal.” Vahepeal on nad teinud koostööd nii IT valdkonnas kui ka erinevaid koolitusi läbi viies. Koos aitasid nad aluse panna tarneahelajuhi kutsestandardi loomisele ning õpetasid TalTechi tarneahela magistriprogrammis.