Eesti IT-ettevõtte teenuseid kasutatakse juba 60 riigis

EDI, Uudised

Eesti IT-ettevõtte teenuseid kasutatakse juba 60 riigis

Photo by NASA on Unsplash 

Kuigi Eesti e-arvete ja EDI operaator Telema on oma 22 tegevusaasta jooksul keskendunud  Baltimaadele, siis tegelikkuses leidub ettevõtte teenuste kasutajaid üle maailma. Viimase kolme aastaga on Telemale kliente lisandunud rohkem kui 20 uuest riigist, tõstes riikide koguarvu üle 60.

 

Telema kliendiportfellist enamiku moodustavad elektroonilist andmevahetust kasutavad kaubandus- ja logistikafirmad. EDI loob ettevõttele väärtust olenemata ettevõtte suurusest või käibest. Suurettevõtete puhul aitab EDI oluliselt kergendada andmevahetusega seonduvat töökoormat ja kiirendada protsesse. Kohalikele väiksematele ettevõtjatele annab EDI võimaluse pakkuda oma tooteid ka suurematesse jaekettidesse. 

“Ettevõtete teadlikkus e-andmevahetuse (EDI) ja e-arvelduse kasulikkuse osas on pidevalt tõusuteel. Ka Telema annab oma panuse, et automatiseerimise võimalusi üha laiemalt tutvustada. Käime rõõmuga ülikoolides ja konverentsidel tarneahela infovoogude automatiseerimise parimat praktikat jagamas,” seletab Telema tegevjuht Hele Hammer.  

Tänaseks kasutab Telema teenuseid rohkem kui 2000 klienti. Telema vahendusel liikus 2021. aastal üle 21 miljoni e-dokumendi, mis võrreldes eelneva aastaga tähendas ligi 13 protsendist kasvu. 60. riik Telema kliendiportfellis oli Tuneesia.

 

Taust

Aastast 2000 tegutsev Eesti IT-ettevõte Telema AS on Baltikumi suurim EDI ja e-arvete operaator, kes pakub lahendusi tarneahela infovoogude automatiseerimiseks. Telema abil vahetavad üle 5500 kaupluse ja 1400 tarnija elektroonseid tellimusi, arveid jpt dokumente. Telema töötleb aastas üle 21 miljoni e-dokumendi. Telema peamised kliendid on Balti riikides, kuid kliente on ka näiteks Soomes, Poolas, Taanis, Tšiilis, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Jaapanis ja Austraalias. Telemas on 40 töötajat ning ettevõtte kontorid asuvad Tallinnas, Riias ja Vilniuses.