Finantsjuhtimise parim praktika: 5 päevaga kuu „suletud“

E-arveldus, eFlow, Uudised

Finantsjuhtimise parim praktika: 5 päevaga kuu „suletud“

Parimad finantsosakonnad suudavad eelmise kuu tulemused lukku lüüa hiljemalt järgmise kuu 5. kuupäevaks. Kuidas on see võimalik ja miks see hea on, vastab EBSi finantsjuhi arenguprogrammi juhtivõppejõud Hele Hammer. 

Miks on kasulik arvestusperioodi võimalikult kiiresti sulgeda?

Esiteks, kui eelmise kuu tulemused saab kokku 5 ja mitte 15 päevaga, tähendab see, et kõigil sellega seonduvatel töötajatel on 10 lisapäeva, et tegeleda millegi muuga. Näiteks andmete analüüsi ja nende põhjal heade juhtimisotsuste tegemisega või parendusprojektide loomise ning elluviimisega. Teiseks, mida kiiremini saavad juhid ülevaate kuu tulemustest, seda kiiremini on võimalik neile reageerida ja vajadusel ellu viia muudatusi.

Milliseid praktikaid ettevõtted kasutavad, et kuu kiire sulgemine võimalikuks saaks?

  • Mitmed igakuised toimingud tehakse võimalusel juba jooksva kuu lõpus ära (nt kuupalgaliste palgaarvestus, amortisatsioon)
  • Igakuised müügiarved väljastatakse mitte järgmise kuu alguses, vaid jooksva kuu lõpus, kergendades nii ka klientide perioodi sulgemist
  • Julgetakse toetuda olulisuse printsiibile (ei pea ootama kõiki kuluarveid)
  • Kasutatakse ostutellimuste pealt kulude arvestamist ja/või kulude provisjoneerimist. 

 

_____

Tule osale TASUTA veebiseminaril!

Telema finantsjuhtimise parima praktika veebiseminarides räägitakse finantsjuhtimise parimatest praktikatest ja raamatupidamise automatiseerimise võimalustest.  

Sarja teisel veebiseminaril 27. mail räägitakse kuu kiirest sulgemisest.

Sõna saab ka Wise (endise nimega TransferWise) raamatupidamise osakonnajuht Ingrid Arva. Ta jagab oma kogemusi sellest, kuidas saab kuu lukku kümnetes riikides tegutsev Eestist pärit ükssarvik.

Lektor: Hele Hammer*, EBSi finantsjuhi arenguprogrammi juhtivõppejõud.

AEG: 27.05 11.00-12.00

Registreeri SIIN

 

 

* Veebiseminari esineja Hele Hammer on õppinud finantsjuhtimist Bentley ja Ohio State ülikoolides USA-s. Majandusteaduste doktori kraadi omandas ta TTÜs. Ta  on ettevõtja, Telema juhataja ja mitme ettevõtte nõukogu liige. Lisaks on Hele on Taltech logistika programminõukogu ning Kutsekoja logistika kutsekomisjoni liige. Hobina loeb Hele EBSis rahanduse ning ärianalüütika alaseid loenguid ning juhib kahekümnendat aastat EBS JKK Finantsjuhi Arenguprogrammi. 9-kuise programmi järgmine lend alustab 2022. sügisel.