Rico OÜ: ”Meie tootevalik Selveris kahekordistus”

Kliendilood, PDS, PDS kliendilood, Uudised

Rico OÜ: ”Meie tootevalik Selveris kahekordistus”

“Tänu Telema PDS-ile ei tundu pakkumiste tabelid enam tüütu kohustusena ning nende tegemine on kindlasti kümme korda kiiremaks muutunud,” lausub Rico OÜ juhatuse liige Reimo Nebokat.

Rico OÜ tootevalikus on ligikaudu 200 erinevat artiklit, millest 180 on aktiivselt erinevate kaupluste sortimendis. “Kõige suurem valik meie Amii küünlaid on Apollo kauplustes, kuid meie tootevalik uueneb ja laieneb igal aastal,” lisab Nebokat. Pidevalt kasvav ja uuenev sortiment on vaid üks põhjustest, miks Rico OÜ on otsustanud kasutada Telema PDS lahendust jaekettidele ja suurklientidele pakkumiste tegemiseks.

 

Pakkumisi tehes pole vigade jaoks aega

Nagu paljudel teistel tootjatel, on ettevõtte jaoks kõige kiirem aeg just jõulueelne periood. “Koostame erinevaid pakkumisi jaekettidele ning suurklientidele üle Eesti. Pühade lähenedes lisanduvad püsisortimendile ka hooaja- ning kampaaniapakkumised. Kaupluste vaates on kõik need tooted erinevates kategooriates. Kõige tipuks langevad kõigi pakkumiste tähtajad ühele väga lühikesele ajaperioodile,” seletab Nebokat.

“Mõnenädalase perioodi jooksul tuleb esitada 10-15 kampaaniapakkumist. Igal kliendil on omad nõudmised vormidele ning valikutes on erinevad tooted. Isegi suurepärase Exceli oskusega töötajal võivad copy-paste käsklust kasutades tekkida vead triipkoodis, miinimumkoguses või hullemal juhul toote hinnas,” toob Nebokat murekohad esile.

Vanasti tulid pakkumistes tehtud vead välja alles pärast kaupluselt esimese ostutellimuse saamist. “Aga siis on juba hilja muudatusi teha, kuna müük on planeeritud konkreetsel ajaperioodil ning tellimuste täitmise nõudmised on lepingutega sätestatud. Pakkumisi tehes pole meil vigade jaoks aega.”

 

Protsesse optimeerides konkurentsivõimeliseks

Haapsalust pärit perefirma Rico OÜ on vaid paari aastaga suutnud märkimisväärselt oma turuosa kasvatada. Tänaseks on Amii brändi tooted saadaval rohkem kui 100 kaupluses üle Eesti. Üheks edu võtmeks on pidev protsesside optimiseerimine ning parimate praktikate kasutamine. 

“Ettevõtlust alustades on tootmiskulud ja toodete omahind kõrge ning hinna alusel konkureerida on väga keeruline. Niisiis otsustasime kohe alguses, et panustame kvaliteedile ja efektiivsusele. Alustasime premiumklassi küünalde tootmist ja soovisime kasutusele võtta parimaid võimalikke lahendusi, et tööprotsesse optimeerida,” kirjeldab Nebokat ettevõtte algusaegu. 

Väikese ettevõtte puhul on Telema PDS juurutusprotsess üsna lihtne. “Ka tooteinfo haldamiseks tahtsime kasutusele võtta parima praktika lahendused.  See võib väikese ettevõtte puhul tunduda ülepingutusena, kuid tegelikult on need taustal olnud määrava tähtsusega. Nii ei ole meie kasvul ning jaekettidesse pürgimisel tekkinud takistusi.”

 

Prisma poolt soovitatud

Telema teenusteni jõudis Rico OÜ tänu Prisma soovitusele. “Algusest peale oli meile selge, et kui jaeketid seda süsteemi kasutavad, siis tasub ka meil Telema lahenduste juurutamise ette võtma. Telema kõige suuremaks eeliseks on lai võrgustik. Tuhanded kauplused ning tarnijad juba kasutavad Telema lahendusi ning kõige mugavam viis tundus astuda juba liikuvale rongile,” selgitas Nebokat. 

Telema PDS lahenduse puhul tõi Nebokat välja aja, mis säästetakse tänu tootandmete ühesusele (mõõdud, kirjeldused, pakendamine) ning mugavale tooteandmete haldusele. “Tänu Telema PDS-ile ei jää enam pakkumised hooajavälisel ajal tegemata. Pakkumiste tabelid ei tundu tüütu kohustusena ning sortimendipakkumiste tegemine on kindlasti kümme korda kiiremaks muutunud. Tooteid saab pakkuda julgemalt ja kiiremini”.

 

Tootevalik Selveris suurenes kaks korda

Lisaks ajasäästule näeb Nebokat ka Telema PDS lahenduse positiivset mõju käibe kasvule: “Usume, et tänu Telema PDS lahendusele ning mugavale pakkumiste loomisele suutsime Selveri jõulusortimendis oma tootevalikut kaks korda suurendada!”

 

Loogiline ja töökindel

Telema eelistena  tõi Nebokat välja meeldiva kliendisuhtluse ja laia pakutavate lahenduste valiku. “Telema tooted ja teenused on väga lihtsasti kliendi poolt mõistetavad. Loogilised ja samas töökindlad, mis on just oluline suure andmete mahu korral. Ka Telema klienditeenindus on väga personaalne ja vahetu. Mulle ei meenu mitte ühtegi korda, kui mõni küsimus oleks jäänud lahendamata.” Lisaks Telema PDS lahendusele kasutab ettevõte ka EDI Supplier lahendust jaekettidelt tellimuste vastu võtmiseks.

 

Rico OÜ-st

Haapsalust pärit pereettevõte Rico OÜ on käsitööna valmistatud Amii lõhnaküünalde ja aroomivahade tootja. Rico OÜ tootevalikus on ligikaudu 200 erinevat artiklit. Kokku on ettevõttes 6 töötajat ning ettevõttes kasutatakse Merit Tarkvara. 2022. aasta jooksul on Rico OÜ vahetanud 100 partneriga rohkem kui 1800 elektroonilist dokumenti.

 

Soovid teha pakkumisi kümme korda kiiremini?

Jäta meile oma kontakt ning tutvustame Telema PDS lahendust ka sulle.