Tagastatava kauba info liigub nüüd elektroonselt: e-tagastusteated

Uudised

Tagastatava kauba info liigub nüüd elektroonselt: e-tagastusteated

Telema vahendusel liikuvate dokumentide pere on täienenud kauaoodatud liikme võrra. 2018 aasta märtsikuust alates saab vahetada ka e-tagastusteateid. Esimese EDI-operaatorina Eestis töötleme rahvusvahelisele standardile vastavat tagastusteate (Return Announcement – RETANN) sõnumit, kus lisaks kauba infole kajastatakse ka näiteks tagastuse põhjused.

Operatiivne tagastuse info liikumine aitab kiirendada kauba transporti ja realiseerimist ning ühtlasi lihtsustada kreeditarve vormistamist. Sarnaselt EDI tellimustele ja arvetele võimaldab e-tagastusteadete vahetamine säästa nii ostjatel kui tarnijate aega ja raha.

Esimeste seas on EDI tagastusteadete saatmist alustanud Selveri jaemüügikett oma 52 kauplusega. Selveri logistikakoordinaatori Liina Prohhorovi sõnul võeti uus dokumenditüüp kasutusele eelkõige tarnijate soovidest lähtuvalt. “Kiire ja täpne tagastusinfo liikumine on kasulik nii meie partneritele kui ka meile endale ning aitab tagada häid omavahelisi suhteid. Täna vahetame e-tagastusteateid juba 25 tarnijaga ning ootame projektiga aktiivselt liituma kõiki oma partnereid,” lisab Prohhorov.