Ty Nordic: uue partneri silmis annab EDI eelise

EDI, EDI Supplier kliendilood, Kliendilood, Uudised

Ty Nordic: uue partneri silmis annab EDI eelise

Kes meist ei teaks neid suurte silmadega karvaloomi, mis on müügil igas bensiinijaamas? Ty mänguasjade Eesti edasimüüja Ty Nordic oli Baltikumis nii edukas, et neile usaldati edasimüügiõigused ka Põhjamaades. Sellega koos kasvasid tellimuste kogused ja töömaht. Ty Nordicu müügikoordinaatori Andra Orastu sõnul oli välisklientide silmis EDI kasutusvõimalus suureks plussiks.

“Kohe kui alustasime müüki Skandinaavias, võtsime osa kohalikust mänguasjade messist. Tulime sealt tagasi umbes 200 paberil müügitellimusega, mida tuli kodus ükshaaval hakata majandustarkvarasse kandma,“ meenutab Ty Nordic müügikoordinaator Orastu. Kuid messilt saadud tellimused olid alles algus.

 

Müügimahu kasvades kasvas nüri töö

Skandinaaviast tulid edaspidi tellimused PDF failide näol, mis Eestis tuli käsitsi raamatupidamisprogrammi sisestada. Töömaht oli suur – Ty Nordicu inimesed tegid ületunde, sisestades PDF failidest tootekoode rida-reahaaval Directosse. Kui alguses olid lahenduseks kiired käed, siis töömahu kasvades ei olnud enam abi ka sellest.

Seetõttu hakkas ettevõtte otsima lahendust, mis lõpetaks taolise nüri töö ning pakuks võimalust saada klientide tellimused automaatselt oma tarkvarasse ja saata ka kliendile vastu arved, mis jõuaksid automaatselt nende tarkvarasse.

 

Ty soovitab otseliideste asemel Telema EDI

Kõigepealt proovis Ty Nordic ehitada tellimuste saamiseks otsekanali kliendi tarkvarani. Kuid selleks kulus palju aega ja raha, kuna spetsiifilisi teadmisi nappis. Tagantjärgi targana ettevõtte otseliideseid enam ei teeks. Andra Orastu sõnul oli tegemist pigem asjatu raha ja aja kulutamisega ning targem oleks igalühel oma liistude juurde jääda.

Elektroonilise andmevahetuse tarbeks tasub leida just sellele valdkonnale spetsialiseerunud teenusepakkuja. EDI operaatoreid on Euroopas ja Baltikumis mitmeid. Loe ka, kuidas valida EDI operaatorit. EDI operaatori kasutamise puhul tuleb ehitada vaid üks kanal operaatorini, sealt edasi muretseb kanalite ja formaatide tõlkimise eest juba operaator. Dokumendi saaja saab andmed kätte, ilma et peaks neid oma süsteemi käsitsi sisestama.

 

Hea ühilduvus Directoga

„Suureks Telema plussiks on suurepärane ühildavus Directoga. On väga tore näha, kuidas tellimused lihtsalt ilmuvad meie süsteemi ja me ei pea aega kulutama koodide toksimisele,“ räägib Andra. Kuna Ty Nordicul oli Telemaga koostöö Baltikumi suunal olemas, otsustati jätkata sama koostööpartneriga ka Skandinaavia suunal.

 

EDI on ka partnerite poolt eelistatud andmevahetusviis

Andra selgitab ettevõtte plaane: „Täna on meil töös EDI liidestused ühe Baltikumis, Taanis ja Rootsis tegutseva suure tanklaketiga ning ühe Taani hüpermarketiga. Kui saame Taani ketiga EDI tööle, siis aitab see suurendada oluliselt meie müügimahte.“

Kuna pea iga koostöö uue kliendiga Skandinaavias algab sellest, et klient uurib tarnija EDI võimaluste kohta, siis tänu Ty Nordicu keskmisest kõrgemale EDI-võimekusele on ettevõte eelisseisus. EDI kasutuselevõtt on ettevõttel võimaldanud laiendada sortimenti, mis omakorda kajastub ettevõtte müügitulemustes.

 

Ettevõttest TY Nordic

TY Nordic on asutatud aastal 2017 ning tema põhitegevuseks on mänguasjade müük. 6 aastaga on käibemaht kasvanud 10 miljonini euroni aastas. TY Nordicul on 12 töötajat. Majandustarkvarana kasutab TY Nordic Directot.

2023. aasta jooksul on Ty Nordic OÜ vahetanud partneritega üle 22 000 dokumendi. Kasutades Telema EDI säästukalkulaatorit, saab kokkuhoitud rahasummaks üle 200 000 euro. Tänu EDI-le on kasvama jäänud ka 23 puud ning ettevõte on vähendanud oma ja oma äripartnerite süsiniku jalajälge.

  • (kohustuslik)