RAKUS on esimene Telema EDI teenust kasutav haigla

EDI, EDI Buyer kliendilood, Kliendilood, Uudised

RAKUS on esimene Telema EDI teenust kasutav haigla

2019. aasta detsembris sõlmisid Telema ja RAKUS lepingu Telema EDI teenuse kasutamiseks. RAKUS on Läti suurim haiglakontsern, mis ühendab viit haiglat. Tegemist on esimeste haiglatega Lätis, kes võtavad kasutusele EDI lahenduse. EDI tellimuste ja EDI arvete kasutuselevõtt on osa terviseasutuste tarneahela optimeerimise protsessist.

RAKUSel on kokku rohkem kui 500 tarnijat ja aastas vahetavad nad ligikaudu 100 000 dokumenti. EDI otseühenduse loomine iga tarnijaga eraldi ei tulnud seega kõne alla. Telema SIA müügidirektor Valdis Zitars avab tagamaid: “RAKUS otsis pikaajalise kogemusega EDI teenusepakkujat. 20-aastase kogemuse ja laia võrgustikuga Telema (4500 poodi ja 1200 tarnijat) sobis partneriks suurepäraselt!

RAKUSe pearaamatupidaja selgitab: “Tarnijatele elektrooniliste tellimuste saatmine ja e-arvete vastuvõtmine on üks osa suuremast tarneahela optimeerimise projektist. EDI aitab meil edaspidi vältida vigu ning annab infot vastu võetud ja tellitud kaupade kohta palju kiiremini kui see toimub täna. Kui tarnijad saadavad e-arveid, mis kantakse automaatselt raamatupidamissüsteemi, on lisaboonuseks. “

Valdis Zitars Telemast kommenteerib lisaks: “Toidu- ja esmatarvete sektoris on üsna tavaline, et kõik tellitud tooteid ei jõua kohale või saabub vale kogus. Selline olukord ei ole aga vastuvõetav tervishoiusektoris. Kiire tagasiside tarne puuduste kohta on kriitilise tähtsusega, et saaks alustada asendustoodete otsimisega. Seetõttu võib EDI suurimaks väärtuseks pidada kiirust ja usaldusväärsust – info liigub osapoolte vahel minutitega mitte tundide või päevadega.”

Süsteemi hakatakse üles ehitama tihedas koostöös ettevõttega RGP SIA, kes on üks suurimatest majandustarkvara Horizon ERP tugiettevõtetest Lätis. RGP SIA direktor Jānis Priedītis kommenteerib: “RAKUSe projekt on Läti tervishoiu jaoks esimene samm nö “edifitseerimise” suunas. Parem protsesside juhtimine ja aina kiirem tehingute töötlemine on väga mõjuvad põhjused EDI kasutuselevõtuks. Oleme valmis toetama EDI projektides kõiki Horizoni kasutajaid.”

RAKUSe pearaamatupidaja Andris Kaktabulis pöördub üleskutsega tervishoiusektori tarnijate poole: “Meie eesmärk on viia EDI kasutamise osakaal tellimuste ja arvete osas vähemalt 50%-ni 2020. aasta lõpuks ja tõsta EDI kasutust kolme aastaga 95% tasemele. Usume, et tarnijad mõistavad selle projekti väärtust ja on valmis üle minema süsteemidevahelisele tõhusamale suhtlusele nii pea kui võimalik.

Euroopas tegutsevad haiglad liiguvad üha enam samas suunas, kuna tänapäeva dünaamilises keskkonnas on surve tervishoiukulude vähendamiseks väga suur. Tarneahela kulud on optimeerimise strateegia keskmes Kogu Euroopas. EDI kasutamine on kõige enam levinud Ühendkuningriigis (kasutajaid rohkem kui 80%), mille kannul on tihedalt Prantsusmaa, Madalmaad, Taani ja Saksamaa. Enim kasutatakse tervishoiusektoris EDI lahendusi tellimuste, tellimuse kinnituste, saatelehtede, vastuvõtukinnituste ja arvete edastamiseks.

RAKUS on Läti suurim haiglakontsern, mis pakub viies haiglas erinevaid tervishoiuteenuseid. Kokku ravivad nad aastas kuni 100 000 patsienti.

Telema AS on Baltikumi suurim EDI ja e-arvete operaator. Telema abil vahetavad üle 4500 kaupluse ja üle 1200 tarnija omavahel elektroonseid tellimusi ja arveid, säästes hulga raha. Telema vahendab aastas üle 18 miljoni dokumendi.

RGP on üks tuntumaid majandustarkvara Horizon ERP turustajaid ja äriprotsesside optimeerimisega tegelevaid ettevõtteid Lätis. Ettevõttel on laialdased kogemused klientide teenindamisel nii avalikus kui ka erasektoris.