Tegra rakendas Telema EDI klientide soovitusel

EDI, EDI Supplier kliendilood, Uudised

Tegra rakendas Telema EDI klientide soovitusel

Leedus võib Tegra tooteid leida igast suuremast ehituspoest. Tegra State UAB toodab ja vahendab ehitusliime, tihendeid ning paigaldusvahtusid. Alustati Leedus, aga tänaseks on laienetud Lääne-Euroopast Kaug-Idani.

Ärimahtude kasv nõudis üha enam automatiseerimist ja uuenduslikku lähenemist, et püsida konkurentsivõimeline ja efektiivne. Tegra tegevjuht Povilas Staigis selgitab tausta:

„Mõistmaks Tegra tegevuse ulatust Baltikumis, tuleb arvestada, et me teenindame üle 500 kliendi ja korraldame tarned 440 sihtkohta Leedus ning 240 sihtkohta Lätis, töödeldes ligikaudu 1200 tellimust kuus. Märkimisväärne tellimuste maht oli meie personalile suureks koormuseks, ajendades meid otsima lahendusi oma tegevuse optimeerimiseks ja efektiivsuse suurendamiseks.”

Seda arvestades oli Tegra jaoks loomulik samm tellimuste vastuvõtu ja arvete saatmise automatiseerimine, et parandada tõhusust ja täpsust. Enne Telema EDI (elektrooniliste dokumentide vahetamise) teenuse kasutuselevõttu kasutas Tegra teist EDI operaatorit. Sel ajal oli Tegra kliendibaas oli väiksem ja eelmine teenusepakkuja ei olnud väga innukas oma klientide võrgustiku laiendamisel. Lisaks ei olnud Tegra äriprotsessid EDI kasutamisele optimeeritud, mis takistas tegelikult kasu saamist.

Nende väljakutsete lahendamiseks ja protsesside parandamiseks otsustas Tegra 2016. aasta mais võtta kasutusele Telema (EDI) teenused, mis märkis olulist sammu äriprotsesside kiirendamisel ja kasvu soodustamisel. Tegra tegevjuht selgitab:

„Meie otsus teha koostööd Telemaga oli mõjutatud meie klientidest – paljud soovitasid tänu enda positiivsele kogemusele meile just Telemat. Tänaseks vahetame kuus üle 700 kaubandusdokumendi oma olulisemate partneritega Leedus ja Lätis.”

Telema EDISupplier rakendamisega on Tegra parandanud oma tellimuste haldamise ja arvete töötlemise võimekust. Peamine eelis, mis on ka vundamendiks teistele väärtustele, peitub pakutavas lihtsuses ja mugavuses. Tänu automatiseerimisele ja sellest tulenevalt manuaalsete ülesannete olulisele vähenemisele, tekib vähem inimlikke vigu ning protsessid on kiiremad. Staigis märgib, et EDI on kasulik klientidele, kes hindavad tõhusust ja keskkonnasäästlikkust. Ta täpsustab:

„Kliendid hindavad meie jõupingutusi sisemiste protsesside parendamisel, mis aitab luua tugevama koostöö. Paberarvete kõrvaldamisega aitame kaasa oma partnerite keskkonnasäästlikkuse algatustele.”

Ettevõttes jäi EDI integratsioon majandustarkvaraga MS Dynamics AX ettevõtte IT-juhi Denys Senini hoolde. Ta märkis, et protsess kulges ilma igasuguste probleemideta, mis tõi esile teenuse efektiivsuse ja stabiilsuse. Senin tõi esile ka Telema Portaali:

“Oluline eelis on Telema kasutajasõbralik veebipõhine iseteenindusportaal, mis pakub juurdepääsu dokumendiliikluse logidele, võimaldab otsida potentsiaalseid partnereid ühenduse loomiseks ja pakub mugavat viisi toe küsimiseks.”

Povilas Staigis jagab Tegra tulevikuplaane, toetudes firma edukale kogemusele Telema EDI-ga Leedus. Sihiks on seatud EDI kasutuselevõtt ka teistel turgudel. Staigis sõnab:

„Vaadates lähitulevikku ja toetudes teadmistele ja kogemustele Leedus, plaanime EDI ka uutel turgudel – Saksamaal ja Skandinaavia riikides. Loodan, et Telema suudab meie plaane teostada. Ettevõtetele, otsivad võimalusi oma kaubandusprotsesside automatiseerimiseks, soovitan Telema kui usaldusväärset partnerit.”

EDI kasutuselevõtt ilmestab Tegra ambitsiooni optimeerida protsesse ja tugevdada oma kohalolu Euroopas. Tõestatud efektiivsusega EDI ja Telema partnerlusega on Tegra hästi positsioneeritud, et tõsta efektiivsust ja soodustada tugevat koostööd kõigil turgudel.

 

2023. aastal oli Tegra kogukäive 17 miljonit eurot. Leedus on ettevõttel 34 töötajat ja Lätis 7. Kohalikud müügimeeskonnad töötavad ka Saksamaal, Poolas, Soomes ja Ukrainas. Tegra kasutab oma lao- ja finantstarkvarana MS Dynamics AX-i. Iga kuu vahetavad nad oma jaemüügipartneritega Telema EDISupplier toote abil üle 700 dokumendi.

 

  • (kohustuslik)