Telema vahendusel liikus Baltikumis möödunud aastal 16 miljonit e-dokumenti

Uudised

Telema vahendusel liikus Baltikumis möödunud aastal 16 miljonit e-dokumenti

2018. aastal vahendas Telema oma võrgustikus rohkem kui 16 miljonit e-dokumenti. See on EDI ja e-arvete operaatori ajaloo suurim dokumendimaht. Kokku loodi Telema võrgustikus 2018. aastal üle 13 000 uue partnerivahelise ühenduse, aastakasv ulatus 14%ni.

„Eelmisel aastal näitasime tugevat kasvu kogu oma võrgustikus nii Eestis, Lätis kui Leedus. Samas näeme valdkonnas endiselt veel tohutut kasvupotentsiaali, mida loodame lähiaastatel realiseerida,“ lausus Telema tegevjuht Hele Hammer.

Firma jaoks kujunes aasta edukaks ka kliendi geograafia arvestuses. Kui jaanuaris 2018 oli Telemal kliente 23 riigis, siis aasta lõpuks oli vastav arv kasvanud 35ni. Selle arengu taga on suuresti ostuarvete menetlemise lahenduse Telema eFlow hea vastuvõtt rahvusvahelise haardega klientide poolt.

Detsembri keskel omandas Telema Läti mobillse müügismeeskonna rakenduse eAgent, täiendades nii oma tooteportfelli. „Usume, et suudame oma Baltikumi turuliidri positsiooni kinnistada, pakkudes klientidele veelgi kvaliteetsemat ja laiahaardelisemat teenuste valikut,“ ütles Hele Hammer.

Aastast 2000 tegutsev Eesti IT-ettevõte Telema AS on Baltikumi suurim EDI ja e-arvete operaator, kes pakub lahendusi e-dokumentide vahetamiseks äripartnerite vahel. Telema abil vahetavad 4400 kauplust ja 1200 tarnijat omavahel elektroonseid tellimusi ja arveid. Telema peamised kliendid on Balti riikides, kuid kliente on Soomes, Poolas, Taanis, Saksamaal, Belgias, Jaapanis ja Austraalias. Telemas on 35 töötajat ning ettevõtte kontorid asuvad Tallinnas, Riias ja Vilniuses.